Neler Yapıyoruz

Neler Yapıyoruz

Sıhhi Tesisat: Kaynaktan alınan suyu sağlıklı bir şekilde ulaştırıp, atık suyu da dışarı atılması için gereken boru hatlarına sıhhi tesisat adı verilir. Evde, ofiste, iş yerleri gibi kullandığınız farklı yaşam alanlarında, kalabalık alanlarda sağlıkla ve güvenle yaşayabilmenizde önemli yer tutan su tesisatının kaliteli yapılması gerekiyor.

Isıtma Tesisatı: Rezistanslar, Oteller, Hastaneler, Yönetim Binaları, Ofis Binaları, Endüstriyel tesisler, Alış-Veriş Merkezleri, İş merkezleri, Toplu konutlar, Spor Kompleksleri, Eğlence merkezleri gibi yapıların istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama olan ısı kaybının karşılanmasını sağlayan sistemleri gerçekleştiriyoruz.

Yangın Tesisatı: Yangın tesisatının döşenmesinde ve daha sonrasında bakımı için Öz Tesisat gibi kaliteli bir firma seçmelisiniz. Yangın söndürme sistemlerinde istenen verimliliğin alınabilmesi için son derece dikkatli olunmalıdır. Bir binada yangın tesisatının bulunması yeterli değil, yapımı sırasında kullanılabilirliği de önemlidir. Yangın anında suyun basınç ve debisi yeterli verebilmeli.

Klima Tesisatı: Klima sistemi, iklimlendirme, ısıtma, soğutma, temizleme, sirkülasyon yaptırma ve havanın nem miktarının belirli bir oranda tutulması işlevinin sürekli olarak temin ve tesis edilmesi işlemidir. Bu alanda verilen hizmetin iyi olması, daha sonrası alınacak bakım ve onarımlarında kaliteli olması için tecrübeli bir ekip ile çalışmalısınız.

Havalandırma Tesisatı: Ofis ve İşyeri havalandırmaları, havadaki kirletici maddeleri kontrol altına alabilmek için yapılır. Bu nedenle, hem sağlıklı hem de güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için duman, toz ve buhar gibi kirlerin bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırması son derece önemlidir. İstenen verim alınamaması halinde tüm işleriniz aksayacaktır. Sistem devamlı olarak taze hava sağlanması, ortam havasının sürekli yenilenmesine dayanır.

Güneş Enerjisi Tesisatı: Güneş enerjisinden faydalanarak sıcak su elde edebilirsiniz ve bu sayede binalarda her daim sıcak su bulunabilmektedir. Deneyimli ustalarımız ile müşterilerimize güneş panelleri için tesisat, montaj, bakım ve onarım hizmetleri sunmaktayız.

Doğalgaz Tesisatı: Bir doğalgaz tesisatı, ana vana, dağıtım borusu, kolon borusu, sayaç bağlantı hattı, tüketim hattı, ayırım hattı, cihaz bağlantı hattından oluşur. Doğalgaz tesisatında sızdırmazlık, konum ve güvenlik çok önemlidir. Bu sistemler ne kadar güvenilir ve kolay kullanımlı olsalar da, kurulumda ya da kullanımda herhangi bir yanlışlık yapıldığında sistemin büyük tehlikelere yol açacağı da unutulmamalıdır.

Basınçlı Hava Tesisatı: Kullanıcının kendisine en uygun basınçlı hava sistemini kurması ve yüksek bir verimlilikle çalıştırabilmesi için tesisatın ve kurulan malzemenin doğru kullanılması gerekir. Endüstride en çok kullanılan yöntemler elektrik, hidrolik ya da basınçlı hava sistemleridir.

Medikal Gaz Tesisatı: Medikal gaz sistemleri tasarım ve planlanması, imal edilmesi ve kurulması aşamalarına çok önem verip bu konuda sıfır hata ile çalışmaktayız. Medikal Gaz Sistemleri kurulumu, ekipman üretimi projelendirme ve mühendislik hizmeti ile insan sağlığı ve hayatının söz konusu olduğu bu sistemlerde tasarım aşamasında hasta ve Hastane personeli için çok önemli detayları ve hassasiyeti ön planda tutuyoruz.

Çamaşırhane ve Mutfak Tesisatı: Endüstriyel mutfak ve çamaşırhane tesisatında, mutfak tesisatı ekipman montajı, soğuk hava deposu uygulamaları, çamaşırhane tesisatı ve ekipman projelerinizin montajını gerçekleştiriyoruz.

Buhar, Kondens Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı: İşletmelerde makinaların ve sistemlerin ihtiyaç duyduğu ısı çoğunlukla buhar, kızgın su ve kızgın yağ gibi akışkanlar kullanılarak iletilmektedir. buhar ve kızgın yağ sistemleri için titizlikle projeler sunmaktayız. Buhar-kondens tesisatları ve kızgın yağ tesisatlarında en uygun tesisat çapının belirlenmesi, kondenstop gruplarının uygun noktalara koyulması, hesaplar yapılarak kompansatör yerleşimlerinin belirlenmesi gibi çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bu nedenle de yapımında ve işletilmesinde özen, bilgi ve teknik ekipmana ihtiyaç duyulur.

Havuz Tesisatı: Havuz tesisatlarını ısıtmalı veya ısıtmasız sistemde gerçekleştiriyoruz. Kapalı yüzme havuzlarındaki nem problemini ısıtma, havalandırma ve otomatik kontrol ile çözümlemekteyiz. Yüzme havuzu tesisatları için havuz yanında yeraltında makine dairesi oluşturmaktayız.

Mekanik Otomasyon: Mekanik Otomasyon Sistemleri, işletmelerde üretim kontrolünden binalarda günlük yaşamımızı daha konforlu hale getiren geniş bir yelpazeye sahip sistemlerdir. Klima Santralleri, Sirkülasyon, Isıtma ve Soğutma Pompaları, Pis Su Pompaları, Yangın Pompaları, Kanal Tipi ve Hücreli Tip Fanlar, Merdiven Basınçlandırma Fanları, Su Depoları, Jet Fanlar, Hidroforlar, Boyler, Kazan, Eşanjörler, Soğutma (Chiller) Grupları gibi mekanik cihazların tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanması sağlanmaktadır.

VRV Tesisatı: Bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır. Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.

Chiller Su Soğutma ve Isı Kontrol Sistemleri: Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir. Chiller cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir Öz Tesisattan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşacaktır.

Neler Yapıyoruz